Potřebujete poradit s výběrem dlažby do vašeho prostoru? Volejte zákaznický servis +420 553 829 829, +420 731 191 567 v době od 6:00 - 15:00.
VZOREK PODLAHY

Podlaha v garáži svépomocí

Stavíte nebo rekonstruujete garáž? Jste kutil se zápalem pro vlastní projekt nebo člověk, který hledá nenáročnou rekonstrukci?

Podlaha v garáži svépomocí je téma, které zajímá spoustu lidí a mnoho z nich se stává našimi spokojenými zákazníky. PVC dlaždice Fortelock jsou totiž jedinečné svými vlastnostmi a snadnou pokládkou a splňují všechny požadavky pro podlahu do garáže.

Kde začít? Správným výběrem podlahy.

Při výběru podlahy do garáže je třeba zvážit tyto faktory:

Účel garáže

Pokud používáte garáž k parkování vozidel, měla by být podlaha dostatečně pevná a odolná proti mechanickému poškození. Pokud garáž používáte jako dílnu nebo sklad, může být důležitější odolnost proti chemikáliím a olejům. V obou případech doporučujeme podlahu Fortelock Industry, která odolá nárazům těžších předmětů i krátkému působení chemikálií.

Materiál

Existuje mnoho materiálů, které se používají pro podlahy v garáži, včetně betonu, epoxidových nátěrů, dlaždic, vinylu, laminátu a dřeva nebo odolného PVC. Každý materiál má své výhody a nevýhody, avšak PVC dlaždice do garáže splňují většinu požadavků.

Odolnost

Podlaha v garáži by měla být odolná proti mechanickému poškození, chemikáliím a olejům. Jak už jsme zmínili, dlaždice Fortelock Industry jsou vysoce odolné. Pokud však přesto dojde k jejich lokálnímu poškození, je snadné vyměnit pouze poškozený díl za nový.

Údržba

Podlaha v garáži by měla být snadno udržovatelná a čistitelná, zejména pokud se používá pro parkování vozidel. Proto je vhodné zvolit PVC dlaždice, které jsou na údržbu snadné. Nezůstávají na nich mastné skvrny a nedrolí se jako betonová podlah. Více o čištění podlahy Fortelock se dozvíte v našem videu. Čističe naleznete v našem doplňkové sortimentu. 

Cena

Výběr podlahy do garáže může být také ovlivněn cenou. Některé materiály jsou levnější než jiné, ale mohou být méně odolné nebo méně estetické. U jiných je potřeba, aby podlahu pokládal odborník. S PVC dlažbou zvládnete pokládku svépomocí bez nutnosti investovat dodatečné náklady na řemeslníka.

Vzhled

Vzhled podlahy v garáži souvisí s jejím účelem. Pro někoho hraje nepodstatnou roli, pro někoho je garáž dalším pokojem v domě. PVC dlaždice nabízí možnost kombinace různých barev a nabízejí moderní a netypický design. Pro vizualizaci podlahy Fortelock ve vaši garáži využijte Vizualizér.

Zvažte tyto faktory při výběru podlahy pro vaši garáž a poraďte se s našimi odborníky, pokud nevíte, která podlaha je pro vás nejlepší.

Co dále? Řekneme vám, jak na podlahu v garáži svépomocí:

  1. Připravte si všechny potřebné nástroje a materiál – metr, řezací nůž, horkovzdušnou pistoli, v případě nutnosti lepidlo nebo fixační pásku a podlahovou krytinu, lišty, nájezdy a rohy.
  2. Změřte velikost garáže a vypočítejte počet potřebných dlaždic dle vybraného typu. S tím vám pomůže náš konfigurátor.
  3. Připravte si podkladovou vrstvu. Není to náročné, stačí odstranit větší nerovnosti tmelem a zbavit původní povrch větších nečistot a prachu.
  4. Promyslete si požadovaný vzhled. Vzor sestavte dle vašich potřeb a vkusu. Kombinujte barvy a rozdělte prostor na samostatné sekce nebo zvýrazněte určité části. Využijte originální potisk CUSTOM s vlastní grafikou.
  5. Položte podlahové dlaždice podle pokynů v technickém listě a v návodu na pokládku. Pokud je podlaha ve vaši garáži vystavena působení slunce, podlahu podlepte. Nezapomeňte dodržet dilatační mezery po obvodu podlahy.
  6. Zakončete instalaci použitím soklových lišt, nájezdů a rohů.
  7. Nezapomeňte odstranit veškerý odpad a garáž ukliďte. Pro správné čištění se inspirujte v našem videu nebo článku o čištění.

Je důležité si uvědomit, že instalace podlahy v garáži vyžaduje značnou pozornost a pečlivost. Avšak pokládku naší podlahy zvládají i děti, takže nemějte obavy a pusťte se do toho. Pomůže vám v tom video s návodem na pokládku.

Podívejte se také na reference našich zákazníků.

Podlaha do garáže svépomocí 01 Podlaha do garáže svépomocí 02 Podlaha do garáže svépomocí 03 Podlaha do garáže svépomocí 04

Vzorek podlahy

Chci vzorek