Potřebujete poradit s výběrem dlažby do vašeho prostoru? Volejte zákaznický servis +420 553 829 829, +420 731 191 567 v době od 6:00 - 15:00.
VZOREK PODLAHY

Čističe pro PVC podlahy

Nabídka čističů

Forteclean Daily Cleaner pro denní čištění

Speciální aktivní čistič pro denní čištění a čištění po kladení všech elastických podlahovin (PVC, linoleum, kaučuk) bez povrchové úpravy a stejně tak podlahovin s jakoukoli PU/PUR úpravou povrchu. Vysoká čistící síla i na mastné usazeniny. Žádné vyluhování povrchu, žádná tvorba šedých závojů. Čištění bez tvorby zbytkového ošetřovacího filmu a beze šmouh. Pro bezpečné protiskluzové povrchy. Splňuje požadavky normy DIN 18032 pro sportovní podlahy.

Vlastnosti:

 • 100% biologicky odbouratelný, nemá žádný symbol nebezpečí,
 • netvoří zbytkový mikrofilm, žádné zašednutí povrchu nebo šmouhy,
 • podporuje a udržuje protiskluzové vlastnosti povrchu,
 • je vhodný pro manuální vytírání mopem a také do všech mycích strojů,
 • testován podle norem pro bezpečný pohyb osob ve veřejných prostorách,
 • splňuje požadavky DIN 18032 a DIN EN 14904 pro sportovní podlahy,
 • velmi ekonomické použití – ředění až 1:200 – 1:400 s vodou (25–50 ml do 10 litrů vody).

Produkt:Forteclean Daily Cleaner

Balení: 1 l (pro plochu cca 1000 m2), 5 l (pro plochu cca 5000 m2)

Ředění: 1:200

pH: 9,5

Forteclean Daily Cleaner 1 l (1000 m²)

Počet ks

339 s DPH

Forteclean Daily Cleaner 5 l (5000 m²)

Počet ks

1169 s DPH

Forteclean Intense Cleaner pro hloubkové čištění

Neutrální aktivní čistič pro hloubkové čištění elastických podlahovin (PVC, linoleum, kaučuk) a šetrné odstraňování silných nečistot a mastnot. Ideální pro čištění po kladení jak v domácnostech, tak v průmyslových objektech. Nenarušuje ochranné nátěry a filmy. Použitelný pro všechny omyvatelné povrchy.

Vlastnosti:

 • na bázi vysoce účinných tenzidů,
 • šetrně odstraňuje silné znečištění a mastnoty,
 • vynikající čistící a emulzní vlastnosti,
 • na povrchu nevytváří usazeniny a nezanechává žádný film,
 • je vhodný pro manuální vytírání mopem a také do všech mycích strojů,
 • použitelný pro většinu povrchů včetně PVC/LVT, linolea, epoxidových a polyuretanových litých podlah, kaučuku, gumy, lakovaných dřevěných podlah, kamenné podlahy, všechny omyvatelné povrchy (dveře, stoly, skříně, keramické obklady, dlažba a jiné).

Produkt: Forteclean Intense Cleaner

Balení: 1 l (pro plochu cca 50 m2), 5 l (pro plochu cca 250 m2)

Ředění: 1:5

pH: 9,3

Forteclean Intense Cleaner 1 l (50 m²)

Počet ks

299 s DPH

Forteclean Intense Cleaner 5 l (250 m²)

Počet ks

1009 s DPH

Čističe pro ESD podlahy

Čistící koncentrát pro běžné denní čištění a také pro čištění po ukončení pokládky. Používá se pro všechny elektrostaticky vodivé a disipatívni podlahy.

Vlastnosti:

 • vynikající vázání nečistot také u znečištění s obsahem mastnot,
 • žádné vylouhování povrchu, žádná tvorba šedých závojů,
 • čištění beze šmouh.

Produkt: Dr. Schutz ESD floor cleaner

Balení: 10 l

Spotřeba: Běžné čištění: cca 0,1 litru na 100 m²

pH: 9,5 (koncentrát)

Dr. Schutz ESD Floor cleaner 10 l (10000 m²)

Čistící koncentrát pro běžné denní čištění a také pro čištění po ukončení pokládky ESD dlaždic. Vyvinuto pro všechny elektrostaticky vodivé a antistatické podlahy.
Počet ks

2479 s DPH

Univerzální čističe

Univerzální přípravek na odstraňování vodou rozpustných i vodou nerozpustných skvrn jako např. od coca-coly, ovocných šťáv, kečupu, kuličkových per, marmelády, červeného vína, kávy, čokolády, žvýkaček, krému na boty, laku na nehty, asfaltu, fixů apod. Je obzvláště vhodný na odstraňování gumových rýh, rýh od podpatků a také graffiti a vodovzdorných malířských barev.

Oblast použití:

Koberce a textilní podlahové krytiny, čalounění a textílie, elastické podlahové krytiny, sportovní povrchy, vodovzdorně uzavřené parkety a korkové podlahy, laminátové podlahy, voděodolné povrchy.

Dbejte všech pokynů v návodech na ošetřování podlahovin, které najdete na www.dr-schutz.cz.

Produkt: Dr. Schutz Univerzální odstraňovač skvrn Elatex

Balení: 200 ml

Spotřeba: dle použit

píH: 2,5 (koncentrát)

Dr. Schutz Univerzální odstraňovač skvrn Elatex 200 ml

Univerzální přípravek na odstraňování vodou rozpustných i vodou nerozpustných skvrn jako např. od coca-coly, ovocných šťáv, kečupu, kuličkových per, marmelády, červeného vína, kávy, čokolády, žvýkaček, krému na boty, laku na nehty, asfaltu, fixů apod. Je obzvláště vhodný na odstraňování gumových rýh, rýh od podpatků a také graffiti a vodovzdorných malířských barev.
Počet ks

349 s DPH

Jak správně čistit podlahu a jaký čistič zvolit

Hledáte rady, jak se postarat o své plastové dlaždice Fortelock? Nejste si jistí, jaký čisticí prostředek zvolit? Přinášíme vám 6 tipů, jak udržovat vaše PVC dlaždice Fortelock v perfektním stavu. Poznejte tajemství, jak předejít znečištěné nebo obtížně čistitelné podlaze a zabránit poškození dlaždic. A to platí i pro další PVC materiály, jako je například linoleum. Připojte se k našim spokojeným zákazníkům, kteří již vědí, jak na to!

1. Prevence je základ

Ano, je lepší podlahu nešpinit, ale jak na to? Ideální je využití čisticích zón před vstupem do budov. Minimálně 2–3 kroky na rohoži sníží množství nečistot, které by jinak skončily na vaší podlaze.

2. Pravidelnost vede k úspěchu

Nečistoty, které na dlaždicích dlouho působí, se čistí hůř. Pravidelným čištěním udržíte dlaždice jako nové a váš prostor bude vypadat lépe. Počet čištění závisí na intenzitě používání, ale doporučujeme minimálně jednou týdně.

3. Správný čisticí prostředek udělá zázraky

Koupili jste obyčejný čisticí prostředek a dlaždice se nedají vyčistit? Není to chyba dlaždic, ale prostředku. Správný čistič vám pomůže dosáhnout vzhledu nových dlaždic. Pro všechny dlaždice Fortelock doporučujeme naše speciální čističe Forteclean.

 • Pro hloubkové čištění zažrané špíny doporučujeme Forteclean Intense Cleaner, který odstraní i ty nejodolnější skvrny či staré ochranné nátěry. Stačí ho nanést v doporučeném poměru s vodou, nechat působit 10 až 15 minut, vydrhnout kartáčem nebo čisticím strojem, a následně jen omýt vodou a podlaha je jako nová.
 • Pro každodenní a pravidelné čištění doporučujeme Forteclean Daily Cleaner. Jeho výhoda je, že nepění, nezanechává šmouhy a navíc na povrchu dlaždic vytváří jemný ochranný voskový film, který chrání dlaždice před znečištěním a zároveň pomáhá ke snadnějšímu čištění.
 • Pro o ESD dlaždice doporučujeme Čistič ESD.
 • Na lokální znečištění doporučujeme Univerzální odstraňovač skvrn Elatex.

4. Rychlé odstranění znečištění – klíč k čistotě

Nenechávejte na dlaždicích působit žíraviny nebo rozpouštědla, jako je benzin nebo nafta. Ty mohou při delším působení způsobit nenávratné poškození. Proto je potřeba tyto látky co nejrychleji odstranit. Pokud tekutina zateče i do zámků, rozeberte dlaždice co nejdříve, vyčistěte je a před složením je důkladně vysušte.

Při použití čisticích prostředků platí pravidlo přesně opačné. U Základního čističe R je naprosto klíčový čas jeho působení na nečistoty. Doporučujeme nechat čistič působit minimálně 10 až 15 minut a teprve poté špínu odstranit. Takovým způsobem dokáže čistič efektivně odbourat zažranou špínu. Při větším znečištění klidně postup opakujte.

5. Správný kartáč dělá divy

Představte si, jak by vypadalo auto po umytí drátěným kartáčem. Přesně tak by dopadly i dlaždice, pokud byste je čistili nevhodným brusným kartáčem nebo talířem. Při čištění čisticím strojem raději zvolte čisticí talíř s červenými kartáčky. A pokud se ptáte, jestli je lepší talíř nebo válec, máme pro vás odpověď. Pro dezény Fortelock dlaždic jsou vhodnější čisticí talíře s kartáčky (ne s padem) – dokážou odstranit špínu lépe a rychleji než ty válcové.

Při ručním čištění sáhněte po klasickém kartáči se středně tvrdými štětinami. Ty se dokážou dostat i do jemných drážek na dlažbě Fortelock.

6. Ochranný štít pro vaše dlaždice

Chcete udržet dlaždice v perfektním stavu co nejdéle? Aplikace speciálního polyuretanového ochranného laku vám v tom velmi pomůže. Lak usnadní jejich následnou údržbu a zvýrazní jejich vzhled. Navíc se lak aplikuje přímo ve výrobě, takže dostanete již hotovou lakovanou dlaždici.

 

Tip:

Využijte služby čištění a kladení dlaždic

Chcete aby vaše podlaha byla opět jako nová, avšak nemáte kapacity pro její vyčištění? Využijte náš zkušený tým, který vám podlahu vyčistí profesionálně a rychle. Odstraňování odolné špíny, čištění ESD podlah, případně aplikace ochranné vrstvy, změna barvy dlaždic či zvýšení třídy protiskluzovosti.

Více info na www.fortelock.cz nebo na info@fortelock.cz.

Ukázka podlahy před a po čištění

Takto vypadají proměny podlahy u našich zákazníků, kteří podlahu čistili nevhodnými čisticími prostředky a nedodržoval při úklidu správný postup, který je pro čištění podlahy nezbytný.

Když jsme se podlahy ujali my, byl výsledek na první pohled znatelný.

Podívejte se na fotografie a posuďte sami, jak velký rozdíl správný postup a vhodný čisticí prostředek dokážou udělat. Je vidět, že se vyplatí věnovat čištění podlahy dostatečnou pozornost.

Připravili jsme pro vás také video, ve kterém uvidíte, jak celý proces čištění probíhá. Pro tento účel jsme vybrali extrémně znečištěné dlaždice, na které jsme aplikovali výše zmíněné čističe a postupy. O jejich výsledku se přesvědčte sami. Video.

Pro více informací kontaktujte náš zákaznický servis:

E-mail: zakaznicky.servis@fortelock.cz
Telefon: +420 553 829 829

Vzorek podlahy

Chci vzorek