Potřebujete poradit s výběrem dlažby do vašeho prostoru? Volejte zákaznický servis +420 553 829 829, +420 731 191 567 v době od 6:00 - 15:00.
VZOREK PODLAHY

Mechanicky odolná podlaha: Průmyslové řešení od Fortelock

V průmyslových prostředích je podlaha nejen plochou pro denní provoz, ale také povrchem který odolává vysokému zatížení i mechanickému poškození. Její význam se zvyšuje v místech s vysokou frekvencí pohybu těžkých vozíků nebo tam kde hrozí pád těžkých předmětů. Přesně pro tyto provozy je důležitá mechanicky odolná podlaha.

Fortelock představuje řešení v podobě PVC dlaždic, které byly speciálně navrženy pro podmínky průmyslového prostředí. Díky pečlivě vybraným materiálům jsou tyto dlaždice vysoce odolné proti mechanickému poškození. Jsou ideální do nových hal nebo pro snadnou a rychlou rekonstrukci již nevyhovujícího povrchu.

Odolnost při používání vysokozdvižných a paletových vozíků

Fortelock podlahy snadno odolávají zátěži způsobené vysokozdvižnými a paletovými vozíky, což je základní požadavek pro podlahy v průmyslových areálech. Pokud ve svém provozu využíváte jeden z těchto vozíků, naše podlaha vydrží i vysokou zátěž.

Pokud i vy hledáte podlahu do průmyslové haly, pravděpodobně narazíte na pojem bodová a dynamická zátěž. Co tyto pojmy znamenají?

Bodové zatížení podlahy je měřítkem, které ukazuje, kolik váhy může podlaha vydržet na malé ploše, obvykle měřené na centimetrech čtverečních. Toto je zvláště důležité v průmyslových prostředích, kde mohou být stroje, zařízení nebo nábytek s vysokou hmotností podporovány malými kontaktními body, jako jsou nohy nebo kola.

Dynamická zátěž u průmyslových podlah se vztahuje k zatížení, které se pohybuje nebo mění, jako je zátěž od vozidel, která se přes podlahu pohybují. Dynamické zatížení zahrnuje síly, které působí na podlahu během pohybu vysokozdvižných vozíků, paletových vozíků, nebo když se po podlaze přesouvají těžké předměty.

Fortelock PVC podlahy byly navrženy tak, aby vydržely jak bodové zatížení (520kg/cm2), tak dynamické zatížení (6 600 kg bez nutnosti lepení), což je dělá vhodnými pro průmyslové a skladové prostory.

Pro lepší orientaci v našich dlaždicích jsme pro vás připravili přehled dynamického zatížení podle typu pneumatik nebo kol.

Tlumení nárazů a nerozbitnost podlahy

Díky pružným vlastnostem PVC dlaždic Fortelock tlumí podlaha nárazy. To přináší hned dvě výhody:

1. Mechanicky odolná podlaha

Při pádu těžšího předmětu, například kladiva, nářadí či nějaké větší součástky se podlaha nerozbije, jako tomu může být u betonových podlah nebo klasické keramické dlažby. Zároveň se díky tomu snižuje prašnost.

2. Ochrana křehkých předmětů

Díky tlumení nárazů je nižší riziko poškození křehkých předmětů, které se při pádu na běžnou podlahu rozbijí.

Přesvědčte se o těchto vlastnostech v našich videích!

Do průmyslových prostředí doporučujme tyto dlaždice:

  • Industry Ultra – podlaha pro vysoké zatížení. Tloušťka dlaždice je 10 mm, proto vydrží i náročné podmínky průmyslového provozu.
  • Industry – dlaždice o síle 7 mm pro vysoké zatížení. Vhodná do výrobních hal i skladů.

Oba typy dlaždic nabízíme ve standardním provedení nebo v ECO variantě, která nejen že chrání životní prostředí, ale je až o 30% levnější.

Spolehlivá a mechanicky odolná podlaha pro vaše provozy

Mechanicky odolná podlaha od Fortelock je dokonalým řešením pro ty, kdo hledají podlahu schopnou čelit náročným průmyslovým podmínkám. Je to investice do bezpečnosti, efektivity a udržitelnosti vašeho pracovního prostředí.

Kromě toho, PVC podlahy od Fortelocku nabízí protiskluzové povrchy pro zvýšení bezpečnosti, možnost zvýraznění pracovních zón pomocí barevných dlaždic a mají minimální požadavky na přípravu podkladu, což může ušetřit až 80 % času ve srovnání s tradičními metodami instalace podlah.

Pro více informací, technické specifikace nebo individuální nabídku kontaktujte naše odborníky. Pomůžeme vám najít nejlepší podlahové řešení, které splní specifické požadavky vašeho průmyslového prostoru.

Mechanicky odolná podlaha

Vzorek podlahy

Chci vzorek