Potřebujete poradit s výběrem dlažby do vašeho prostoru? Volejte zákaznický servis +420 553 829 829, +420 731 191 567 v době od 6:00 - 15:00.
VZOREK PODLAHY

Vyznačte podlahou zóny ve skladech

Nepořádek ve skladu dokáže pořádně potrápit každou firmu nehledě na její velikost. Kdo aspoň trochu dbá na pořádek a bezpečnost práce, neobejde se bez pevného řádu, uspořádání a barevného značení.

Barvy na podlaze jsou jedním z nejlepších způsobů, jak můžete vyznačit:

  • zóny pro pohyb lidí, vysokozdvižných vozíků a jiných strojů,
  • jednotlivé části – například část skladu, kde jsou uložené květináče, pak tu, kam patří konve apod.,
  • prostory, kam se nemá chodit,
  • nebezpečná místa (zúžené cesty, nepřehledné zatáčky i křižovatky)
  • koridory a cesty.

Jaké jsou možnosti podlahového značení?

Běžnou praxí je, že je ve skladu jednolitá podlaha šedé či černé barvy a na ní se zóny vyznačují. Kreslí se barvou nebo se používá lepicí páska. Páska je každopádně nejhorším řešením, příliš nevydrží a brzy se sloupne, takže se hodí jako dočasné řešení. S barvami je tomu podobně. Mají sice delší životnost, ale po několika letech se ošoupou a musí se udržovat. Ve finále tedy vyjdou ještě dráž, protože firma musí platit za odstranění a nový nátěr.

V opozici k těmto dvěma možnostem stojí barevné PVC dlaždice Fortelock. Ty jednou zacvaknete do sebe jako puzzle a tím práce končí. Barva je trvalá, dlaždice vydrží na věky. A kdyby se přece jen podařilo nějakou poškodit, stačí tento jeden kus vyměnit. Obrovskou výhodou je také rychlá instalace. Provoz nemusí dlouho stát, jak by tomu bylo například v případě epoxidové barvy, která schne 12-18 hodin.

S dlažbou Fortelock vyznačíte cokoliv

Do skladů je vhodná PVC dlažba Fortelock Industry, která je připravená na vysokou zátěž v podobě vysokozdvižných vozíků a další techniky. Ta se dodává ve třech různých protiskluzových vzorech a 12 barvách. S pomocí různobarevných dlaždic tedy vykouzlíte skoro cokoliv, fantazii se meze nekladou. Můžete podlahu ladit do firemních barev, vyznačit koridory a pracovní zóny pro lepší bezpečnost práce, červenou ohraničit prostor, kam se nemá chodit.

Více než na design by se každopádně ve skladu mělo dbát na praktičnost. Proto PVC dlažba Fortelock myslí na všechno a dají se zakoupit také podlahové nájezdy – ty se budou hodit do barevných pruhů určených pro jízdu vysokozdvižných vozíků. Do zón pro pohyb osob je vhodné vybrat dezén s drsnějším vzorem proti uklouznutí. To platí také o částech skladu, kde se dá předpokládat mokrá podlaha. I na tu můžete ostatně upozornit speciální barvou dlažby.

Jak široké by měly být cesty?

V BOZP ve skladech se mluví o tom, že šířka komunikace, na níž jsou používány dopravní prostředky, musí být aspoň o 0,4 m větší než šířka největšího stroje pohybujícího se na ní. Například vysokozdvižné vozíky mají obvykle šířku kolem jednoho metru, tudíž by cestička měla mít cca 1,5 m. To vychází na 3 dlaždice Fortelock vedle sebe. Cestička pro pěší by měla mít na šířku aspoň metr, to dělá dvě dlaždice.

Barevné značení zón má být praktické a ulehčovat život. Myslete na to.

Zóny-v-skladu-Fortelock-ECO.jpg Zóny-v-skladu-Fortelock-Industry.jpg

Vzorek podlahy

Chci vzorek