Potřebujete poradit s výběrem dlažby do vašeho prostoru? Volejte zákaznický servis +420 553 829 829, +420 731 191 567 v době od 6:00 - 15:00.
VZOREK PODLAHY

V čem vyniká Fortelock v průmyslovém použití?

Ať už je vaším cílem renovace a sanace poškozených podlah v průmyslovém použití nebo vybudování zcela nové průmyslové haly, opravdu je nejlepší začít pěkně od podlahy.

V prostředí velkých firem mají zpravidla na starost výběr podlahové krytiny projektanti a architekti, u menších staveb si vše vybírá sám majitel. Ať už patříte do té či oné skupiny, sem jste nejspíše zavítali, abyste se dozvěděli více o PVC dlažbě Fortelock. Jestli vám nestačí pouhé tvrzení, že je to vhodná průmyslová podlaha, čtěte dále, objasníme vám, čím se do průmyslu hodí.

Na oboru vůbec nezáleží, PVC dlažba obstojí jako podlaha do průmyslu jako je strojírenství či výroba i jako podlaha do skladu. Tam všude má své opodstatnění.

Zámková dlažba na jakoukoliv betonovou podlahu

Podívejme se stručně například na možnosti renovace betonové podlahy. Je jich spousta. Pro zakrytí nebo opravu prasklin a vyrovnání podlahy dobře poslouží cementové stěrky. Často využívanou variantou jsou také epoxidové nátěry. Možnou volbou je právě i PVC dlažba Fortelock. Tu lze aplikovat na strojně hlazené betonové desky nebo betonovou podlahu jakékoliv kvality, a důkladnější příprava podkladu není nutná. V případě větších nerovností se ale doporučuje podkladní betony vyrovnat. Potřebné cementové vsypy, samonivelačky, zálivky či nátěry, naleznete na oficiálních webových stránkách společnosti Fortemix.

Vlastnosti vhodné do průmyslu

PVC zámková dlažba vydrží veškeré nástrahy, které na ni v průmyslových provozech čekají. Polymerní struktura je odolná olejům a kyselinám. Voda není žádným problémem, protože zámky jsou těsné, a tak se jí pod dlažbu dostane jen minimum. Toto minimum se navíc díky systému kanálků AirFlow rychle odpaří. Vzhledem k protiskluzovému dezénu podlaha neklouže (ani lidem, ani strojům), navíc patří do kategorie obtížně zápalných podlahových krytin. Na vysokozdvižné vozíky je připravená, zátěž vydrží – varianta dlažby Fortelock Industry je konstrukčně navržená tak, aby byla ze spodní strany plná, a tedy odolnější.

Podlahové značení

Ve výrobních závodech je praktické barevně odlišit pracovní zóny, uličky, jimiž projíždí vysokozdvižné vozíky apod. Jde to samozřejmě udělat pomocí barvy, vyznačit pruhy, obtáhnout obrysy jednotlivých oblastí, ale s barevnými PVC dlaždicemi tato starost odpadne. Zámková dlažba Fortelock se vyrábí v různých barevných variacích, ty lze libovolně kombinovat a vytvářet pomocí nich vzory. Ve spoustě případů se dá podlaha vytvořit dokonce ve firemních barvách, odstínů je na výběr opravdu dost. Na rozdíl od barevných pruhů, které se postupně odloupávají, jsou barvy dlaždic Fortelock stálé.

Rychlá instalace i svépomocí

Nemalou roli hraje při výběru správné podlahové krytiny také cena. Ve velkých výrobních halách a skladech se mohou rozdíly mezi jednotlivými typy podlah pohybovat v řádu tisíců i desetitisíců, zajímavou informací by tedy mohlo být, že se dá významně ušetřit při pokládce podlahy Fortelock. Jak již bylo řečeno, dá se aplikovat na jakékoliv podkladní betony, a to většinou bez lepidla. Dlaždice je možné jen skládat, díky pevným zámkům dobře drží. Jeden člověk stihne během hodiny položit 30 m2 této PVC zámkové dlažby.

Levná výměna při poškození

Ať je podlaha sebelepší, vždycky může dojít k jejímu poškození. Stačí například, aby na zem spadl ostrý předmět. U PVC dlažby je v takovém případě pomoc jednoduchá. Dlaždice lze měnit i jednotlivě, náklady na opravu jsou zcela minimální.

Cena, kvalita, odolnost, zkušenosti s daným materiálem. To jsou hlavní kritéria, na něž se vyplatí dbát při výběru podlahy. Fortelock ve všech těchto oblastech vyhovuje, je tedy na čase ji vzít při realizaci průmyslových projektů v úvahu.

Fotka podlahy IMG_9795-1024x768

Vzorek podlahy

Chci vzorek