Zpětný odběr dlaždic Fortelock

Posloužila vaše dlažba Fortelock již svému účelu, nebo dostala během používání tak zabrat, že je třeba ji vyměnit, nahradit, nebo rovnou zlikvidovat? Nepřemýšlejte nad možností skládkování, pošlete nám dlažbu zpět. Ušetříte tím svůj čas, starosti a hlavně finance.

Neskládkujte staré PVC dlaždice, my si pro ně rádi přijedeme. Uhradíte jen cenu za přepravu. Ta bude vždy nižší než průměrná cena skládkování ve vaší lokalitě.

Pomáháme vám, chráníme přírodu
Jak to funguje?

Komu je tato služba určená?

Všem zákazníkům, kteří v minulosti používali PVC dlažbu Fortelock. A už ji nepotřebují. Služby navrácení dlažby můžete využít ať už z důvodu opotřebení podlahy, stěhování, nebo jejího následného nevyužití.

Jaký typ dlaždic je možné vrátit?

Všechny. Můžete nám poslat zpět dlaždice z čistého PVC i z recyklátu, barevné i tmavé. Dlaždice Fortelock poznáte tak, že ze spodní strany každé dlaždice je vylisováno logo Fortelock.

Prosíme, neposílejte nám jiné formy plastových výrobků (trubky, nádstavce, sáčky) ani jiné typy podlahovin (gumové, laminátové) s těmi si již neporadíme a budou vám vráceny zpět.

Rovněž nám, prosím, neposílejte jiné dlaždice vyrobené z PVC. Tato služba je pouze pro dlaždice Fortelock.

Jsou staré dlaždice Fortelock odpadní materiál?

Nejsou. Je to materiál pro další zpracování podlahovin. Proto s nimi nenakládejte jako s odpady, ale jako s materiálem/zbožím. Použité dlaždice Fortelock v rámci zpětného odběru nespadají do odpadového hlášení.

Vraťte nám PVC dlažbu Fortelock

  1. Vyplňte níže uvedený formulář pro zpětný odběr dlaždic

  Uveďte informace o zásilce – počet kusů, případně váha, adresa místa odběru, kontaktní údaje.

  2. Zvolte si typ dopravy

  Sami si rozhodněte, jestli vám máme přepravu zajistit my, nebo je to ve vašich silách.

 1. A. Přeprava vlastní

  Ti z vás, kteří bydlíte blízko, jedete kolem, nebo máte vlastní přepravní možnosti, můžete dlaždice přivést rovnou k nám do Paskova. My už se o ně postaráme. Rádi vaše dlaždice převezmeme, kdykoliv v otevírací době provozovny. Tento způsob přepravy je ve vaší režii.

 2. B. Přeprava Fortemix

  V případě, že si budete přát zajistit dopravu, naše expedice vám zašle na váš uvedený e-mail informaci, která sběrná služba/dopravce se pro dlaždice zastaví, kdy a celkové shrnutí o dané zásilce – počet kusů, místo odběru a dodání, termín. Informace o způsobu balení a připravení zásilky k odběru naleznete níže.

  1. 1. Potvrzení od dopravce

   Dohodnutý dopravce by vám měl ještě předem volat, abyste se dohodli na převzetí dlaždic a vše proběhlo co nejvíce hladce. Od nás budete mít i kontakty na příslušné DEPO.

  2. 2. Vyzvednutí dopravcem

   V domluvený den si sběrná služba/dopravce pro dlaždice přijede. A dlaždice Fortelock zamíří rovnou k nám.

  3. 3. Vystavení faktury

   Po přijetí dlaždic vám přijde e-mail o převzetí zásilky. Fakturu za zaplacení převozu obdržíte do 14 dní od přijetí dlaždic. Splatnost faktury je 1 týden.

  3. Nahrajte fotografie

  V rámci formuláře je nutné nahrát fotografie podlahy, kterou plánujete vrátit. Tyto fotografie slouží k vašemu i našemu ubezpečení, že se jedná opravdu o podlahy Fortelock. (Prosím o pohled celkový, shora, zespod, detail)

  Po odeslání formuláře vás bude kontaktovat náš obchodník, případně oddělení expedice, abyste si doplnili případné potřebné informace.

 • Nahrajte fotografii dlaždice, pohled shora
  Nahrajte fotografii dlaždice, spodní strana
  Nahrajte fotografii celkového množství

Doprava a balení

Jaké je minimální nebo maximální množství dlaždic, které mohu vrátit?

Jakékoliv. Pošlete nám 2 kusy i dvě palety. Pokud jste měli původně nainstalováno 200 m2 a v rámci prostorového přeskupení už například 15 m2 nepotřebujete, pošlete nám je zpět.

Jakým způsobem připravit dlaždice k odvozu?

Prosíme, držte se základních pravidel:

Počet kusů < 30

baleno v balících o celkové maximální hmotnosti 30 kg/balík

Počet kusů > 30

dlaždice přichystány na paletě o celkové maximální hmotnosti 750 kg (cca 300 ks, 75m2)

Dlaždice zabalte/připevněte k paletě, obalte folií, aby se co nejvíce zamezilo jejich pohybu při jízdě. Zabezpečte prosím, aby dlaždice byly ke svozu připraveny včas a bylo možné je fyzicky naložit (přístupová cesta). Dopravce si naložení do vozidla již zajistí sám pomocí paletového vozíku.

Jak zjistím, kolik moje podlaha váží?

Nemusíte znát váhu dlaždic na gramy. Jen se prosím orientujte podle níže uvedených hodnot. Proto, když budete balit dlaždice do balíků o maximální hmotnosti 30 kg, mějte na paměti, že tam můžete dát maximálně 3 m2 = 12 ks dlaždic typu Light, Industry, Eco. Počet balíků, ve kterých dlažbu k nám pošlete, je neomezen. Avšak doporučujeme maximálně 3 balíky. Pokud víte, že jich bude více, zabalte to na paletu. Doprava na paletě vás bude stát mnohem méně.

Pomocné výpočty:
8 ramp = 1 m2
16 rohů = 1 m2
1 dlaždice = 2,2 kg
1 m2 = 4 ks – platí pro Light, Industry, ECO dlaždice
1 m2 = 5ks – platí pro DEKOR a Invisible dlaždice

Musím dlažbu vyčistit před tím, než vám ji vrátím?

Umíme si poradit téměř s čímkoliv, avšak byli bychom rádi, kdybyste nám dlažbu posílali očištěnou od těch největších nánosů.

Co když zásilku nezabalím a dlaždice ponechám volně?

Je zde velké riziko, že dlaždice v rámci našeho svozu nebudou přijaty. Dle mezinárodní úmluvy CMR má dopravce právo odmítnout naložit zásilku, která dle jeho usouzení není vhodná k přepravě. Dopravce odjede bez dlaždic a vám vzniknou nemalé náklady navíc. Na tento typ marného výjezdu vám budeme muset vystavit fakturu k proplacení.

Ceny

Kde najdu ceny přepravy?

Ceníky přeprav svozu jsou děleny dle jednotlivých zemí a váhy zboží. Základní rozdělení je do hmotnostních kategorií:

balík, celková váha palety do 250kg,
celková váha palety do 500 kg,
celková váha palety do 750 kg.

Nezapomeňte připočítávat váhu palety k celkové hmotnosti zásilky. Průměrná váha standardní euro-palety o rozměru 80 x 200 cm = 20 – 24 kg dle použitého dřeva.

Pokud máte dlaždice, které byly na ploše větší než 110 m2 = 440 ks/550ks, vypočítáme vám cenu přepravy individuálně.

Jak je spočítaná cena za skládkování?

Ceny za skládkování se liší dle regionu. Prověřte si prosím, kolik by stálo skládkování u vás. Pokud víte, že je u vás možnost skládkování za nižší ceny a zpětné zaslání by pro vás výhodnější nebylo, prosím kontaktujte nás. Rádi vám vyjdeme vstříc. Nikdy nebudete za dopravu zpět k nám platit stejně nebo více, než za uskladnění dlaždic jako odpadu. Ušetříme vám náklady.

Nejčastější dotazy

Co se stane s dlaždicemi, jakmile k vám dorazí?

Všechny vyčistíme a zrecyklujeme tak, aby z nich mohly vzniknout dlaždice nové.

Dostanu za vrácení dlažby nějakou odměnu?

Odměnou vám bude ulehčení starostí s likvidací podlahy a nemalá úspora financí za skládkování. A navíc, z každého vráceného metru dlažby přispějeme částkou 50 Kč neziskovým organizacím v našem kraji. Jedná se o bez nárokovou službu. Proto vrácení dlaždic není možné pojmout ani jako reklamaci, ani jako budoucí slevu na případný nákup nových dlaždic.

Vyměníte mi dlaždice, když jsem si chtěl koupit jiné?

V rámci tohoto typu služby, bohužel není v našich silách vám dlaždice vyměňovat. A to ani v případě, když jich vrátíte zpět 200 ks a stačilo by vám nových 50 ks. Například při stěhování do nových prostor. Zpětný odběr dlaždic neslouží pro vyměňování dlažby, jen pro jejich další likvidaci, ostatní procesy jsou spojeny s nákupem nových kusů podlahoviny.

Je na tuto službu nárok?

Vzhledem k různorodosti renovovaných podlah, jejich umístění i situaci na trhu, nejsme schopni vždy zaručit, že podlahu odebereme a na tuto službu tedy nevzniká nárok.

Proč musím souhlasit se zpracováním osobních údajů?

Odsouhlasení zpracování osobních údajů slouží k tomu, abychom snadno mohli vaše staré dlaždice odebrat, měli v evidenci správné informace, přehledně vše zaznamenali a podali vám relevantní informace. Nechceme vás zasypávat hromadou nevyžádané pošty.  Jen čas od času pošleme nějakou novinku, na které jsme v poslední době pracovali a co pro vás může být zajímavé. V případě, že byste od nás už e-maily nechtěli nikdy dostávat, napište nám a my si vaše údaje smažeme.

Pomáháme vám, chráníme přírodu