Potřebujete poradit s výběrem dlažby do vašeho prostoru? Volejte zákaznický servis +420 553 829 829, +420 731 191 567 v době od 6:00 - 15:00.
VZOREK PODLAHY

PVC dlaždice Fortelock – odolnost proti vodě a vlhkosti

PVC dlaždice Fortelock představují oblíbenou volbu pro garáže, dílny a průmyslové prostory díky své odolnosti a snadné údržbě. S příchodem zimního období je větší riziko kontaktu dlaždic s vodou, deštěm nebo tajícím sněhem. Zákazníci se nás proto často ptají na odolnost dlaždic vůči těmto podmínkám. V článku se zaměřujeme na rozdíl mezi voděodolností a vodotěsností. Popisujeme také, jak systém Air flow přispívá k ochraně dlaždic Fortelock před vlhkostí.

PVC dlaždice Fortelock jsme navrhli tak, aby odolávaly běžnému mechanickému namáhání a různým chemickým látkám. To je činí vhodnými pro použití v mnoha prostředích. Vzhledem k tomu, že v období zimy se setkáváme s větším množstvím vody a sněhu, je důležité pochopit, jak tyto faktory mohou ovlivnit PVC dlaždice Fortelock a jak zabezpečit jejich dlouhodobou funkčnost a estetiku.

Odolnost proti vodě versus vodotěsnost

Dlaždice Fortelock jsou voděodolné, což znamená, že odolávají průniku vody do určité míry. Voděodolnost zahrnuje schopnost materiálu odolat vodě a zabraňovat jejímu pronikání skrz povrch. Na druhou stranu, vodotěsnost je absolutním pojmem, který označuje úplnou neschopnost vody proniknout skrz materiál za jakýchkoli okolností. V praxi to znamená, že zatímco PVC dlaždice Fortelock mohou účinně čelit vodě na svém povrchu, nejsou zcela nepropustné. Voda může v určitých situacích proniknout skrze spoje mezi jednotlivými dlaždicemi.

Systém air flow

I přes vysokou těsnost zámků dlaždic Fortelock se může stát, že voda najde cestu pod dlaždice. V těchto případech přichází na řadu systém Air flow, který je integrován do spodní strany dlaždic. Systém Air flow tvoří takzvané odvodňovací kanálky, které umožňují odvod tekutin a podporují proces odpařování a odvětrávání. Díky tomu dochází k rychlejšímu vysychání pod dlaždicemi a minimalizuje se riziko akumulace vlhkosti a následného poškození podlahy. Tento systém obsahují dlaždice Industry.

Údržba PVC dlaždic Fortelock v případě kontaktu s tekutinami

Pokud se na povrch dlaždic Fortelock dostane větší množství tekutin, například z rozlitého nápoje, odkapávajícího auta nebo rozpuštěného sněhu, můžete tekutiny snadno odstranit. Pro tento účel lze použít například podlahovou stěrku nebo jiné nástroje vhodné pro sběr a odstranění vody. Tipy a rady pro údržbu naleznete také v našich videích.

Doporučení pro prostředí s vysokou vlhkostí

Pokud je vlhkost přítomna již v podkladu, například v důsledku podmáčené podlahy nebo jiných stavebních problémů, instalaci PVC dlaždic Fortelock nedoporučujeme. V takových případech nejprve vyřešte zdroj vlhkosti a zajistěte, aby byl podklad před pokládkou dlaždic suchý a stabilní.

PVC dlaždice Fortelock poskytují odolné a praktické řešení pro podlahové krytiny v mnoha prostředích. Jejich voděodolné vlastnosti společně s inovativním systémem Air flow zajišťují, že i při kontaktu s vodou nebo sněhem mohou dlaždice efektivně chránit podlahu a zůstat funkční. Nicméně, v případě trvalé vlhkosti z podkladu je nutné před instalací dlaždic zajistit nápravu tohoto stavu, abyste předešli potenciálním problémům s vlhkostí v budoucnu.

PVC dlaždice Fortelock

Vzorek podlahy

Chci vzorek