Potřebujete poradit s výběrem dlažby do vašeho prostoru? Volejte zákaznický servis +420 553 829 829, +420 731 191 567 v době od 6:00 - 15:00.
VZOREK PODLAHY

Podpořili jsme projekt proti domácímu násilí

Další neziskovka, kterou jsme podpořili v rámci firemního programu Fortegrant je frýdecko-místecký Lumpíkov. Lumpíkov je neziskovou organizaci a cílem založení této organizace bylo vytvoření komunity, kde by se maminky mohly sdružovat, vyměňovat informace a o jejichž děti by bylo postaráno v mnoha kroužcích.

Lumpíkov ale není jen o dětech. Je také o ženách, které se po mateřské či rodičovské dovolené chtějí vrátit zpět do práce. Trh práce se neustále vyvíjí a návrat do zaměstnání může být obzvláště po několika letech náročný. S tímto problémem pomáháme skrze vzdělávací kurzy, které jsou dotovány z Evropského sociálního fondu.

Fortemix podpořil další z projektů této neziskovky, který pomáhá ženám, které zažívají domácí násilí.

Slova ředitelky Lumpíkova:Ze začátku to vypadá jako láska z filmu. Později se ale může změnit v noční můru. A to nejen pro ženu, ale i pro její děti.

Když jsme v boji proti domácímu násilí ve Frýdku-Místku začínali, mysleli jsme si, že pomoc bude potřebovat 1 až 2 ženy. Poslední dobou se nám ale ozývá téměř každý týden jedna žena s žádostí o pomoc. Někdy je to psychické násilí, kdy ji muž zamyká doma, vyhrožuje ji, nebo vyhazuje z domu, jindy to je fyzické násilí, kdy žena končí v nemocnici. V tomto neustálém strachu tak žije nejen žena, ale i její děti. Strach usnout, strach cokoliv říct, strach z toho, co bude příště.

Ženám poskytujeme bezplatnou právní pomoc, zastupování u soudu, psychologickou pomoc pro ni i pro její děti. Nejtěžším úkolem je potom najít náhradní bydlení, poněvadž je pro ně stabilizování po finanční stránce velice náročná.

www.lumpikov.cz

A4_Nasili

Vzorek podlahy

Chci vzorek