Potřebujete poradit s výběrem dlažby do vašeho prostoru? Volejte zákaznický servis +420 553 829 829, +420 731 191 567 v době od 6:00 - 15:00.
VZOREK PODLAHY

Podlaha do skladů a dílen, která vydrží

Ve skladech a dílnách je podlaha namáhaná více než kdekoliv jinde. Musí přežít rozlité přípravky, vodu, pohyb vysokozdvižných vozíků i tíhu skladovaného materiálu. Ideálně by měla být ještě jednoduchá na údržbu. Hledáte také takovou?

Ve skladech i dílnách se běžně používá betonová podlaha, která má své výhody. Pokud sháníte podlahu do malé domácí dílny a nepotřebujete nic speciálního, možná vám i postačí. Firmy by však do svých velkých skladů měly zvážit také alternativy. PVC podlaha do dílny i skladu může nabídnout více pozitiv, než byste očekávali.

Hledáte podlahu, která vydrží?

Dlouhá životnost je většinou nejdůležitějším kritériem zákazníků. Máte-li stejný požadavek, mohla by vaše potřeby uspokojit PVC podlaha Fortelock Industry. Ta je totiž dělaná přímo do průmyslových provozů. Je skvělým řešením do skladů, kde se uchovává těžké zboží. Zvládne totiž vysoké zatížení a nebude jí vadit vysokozdvižný vozík – bez problémů se vyrovná s čtyřkolovými vozíky s gumovými pneumatikami až do zatížení 1500 kg. Bude se hodit do vašeho skladu, hangáru, továrny i menší dílny. Má také vynikající chemickou odolnost, takže si nemusíte dělat starosti, když se vám na ni něco rozlije. Vzhledem k široké škále barev umožní vytvářet na podlaze praktické vzory, díky čemuž jasně vyznačíte různé zóny a napomůžete bezpečnosti práce.

PVC podlahu položíte daleko snadněji

Při váhání, jakou podlahu do dílny, byste měli začít u její instalace. S betonem je to trochu komplikovanější. Jedním z častých postupů bývá, že ze všeho nejdříve je potřeba připravit si podklad. Pokud se pouštíte do rekonstrukce podlahy v dílně či skladu, musíte zařídit, aby byla plocha čistá a soudržná. Jestliže začínáte od začátku, je potřeba připravit štěrkový odsyp. Pak se udělá srovnávací rovina pomocí ocelových trubek či dřevěných hranolů. Namíchá se beton, nalije se na podlahu a zarovná se třeba pomocí hliníkové srovnávací latě. Na závěr se podlaha nastříká akrylátovou pryskyřicí, aby se snížila její nasákavost. Všechno tohle po pravdě vyžaduje nejen čas, ale i patřičné vybavení.

S PVC dlažbou je skoro všechno snazší. První krok je shodný – povrch musí být také hladký a rovný, čehož docílíte třeba samonivelační hmotou. Křídou si na podlahu nakreslíte linky, nachystáte si pilku, gumové kladivo a pustíte se do práce. Nejdříve je potřeba pokládat celé dlaždice, díky systému zámků do sebe krásně zapadnou. Poté si nařežete ty okrajové. Ve skladech a dílnách, kde se pohybují vysokozdvižné vozíky nebo je trvale vyšší vlhkost, je lepší dlaždice podlepit lepidlem.

V menší dílně tedy pokládku zvládnete i bez odborné pomoci a ve velkých skladech nebudete brzdit provoz. Položení PVC dlažby je záležitostí několika hodin v závislosti na velikosti prostoru. Jeden člověk zvládne položiti 20 m2 dlažby za hodinu.

Co betonové podlahy neumí

Beton je jako průmyslová podlaha bezpochyby skvělý a svůj účel plní dostatečně. Pokud však toužíte po změně, Fortelock Industry bude určitě dobrou volbou.

Snadné čištění: V domácí dílně stačí hadr či mop a běžný čisticí prostředek na podlahu. Ve větším skladu úklid zastane třeba čisticí stroj s PVC rotačním kartáčem.

Barevné odlišení: V továrnách a větších provozech bývají často barevně odlišené různé zóny. S pomocí PVC dlažby Fortelock toho dosáhnete snadno, prodává se totiž v různých barvách.

Protiskluzový povrch: Dlaždice Fortelock jsou vybaveny protiskluzovým povrchem, což je dobré nejen pro chodce. Užitečná vlastnost je to zejména ve skladech, kde se pohybuje manipulační technika. Také paletový vozík může na mokré podlaze dostat smyk.

Opravitelnost: Betonovou podlahu neopravíte po částech, zato PVC dlažbu ano. Lze vyměnit i jednu dlaždici.

Klasická betonová podlaha, nebo moderní PVC dlažba?

Betonové podlahy ve skladech a dílnách mají své místo. Když použijete na zpevnění svrchní vrstvy cementové vsypy, budou ještě o něco odolnější. V ostatních ohledech ovšem trochu zaostávají. Pokud toužíte po modernějším řešení s přidanou hodnotou, Fortelock Industry rozhodně stojí za zvážení.

betonova_podlaha.jpeg fortelock_pokladka.jpg fortelock_barevna_skala.jpg

Vzorek podlahy

Chci vzorek