Potřebujete poradit s výběrem dlažby do vašeho prostoru? Volejte zákaznický servis +420 553 829 829, +420 731 191 567 v době od 6:00 - 15:00.
VZOREK PODLAHY

Jakou zvolit podlahu do posilovny nebo fitness centra?

Vybíráte podlahu do fitness centra, posilovny nebo cvičícího koutku ve vašem domě či bytě a z nepřeberného množství nejrůznějších variant podlahovin vám jde hlava kolem? Na trhu naleznete spoustu druhů podlah, ale ne všechny jsou vhodné na pravidelné cvičení.  Na co si dát pozor při výběru podlahy do posilovny nebo fitness centra? Při cvičení v posilovně nebo fitness centru může docházet k poničení podlahy, pokud daná podlaha nesplňuje náročné požadavky na odolnost při různých situacích.

Vhodná podlaha na cvičení aerobiku a kardio trénink

Jumping a nejrůznější druhy aerobního cvičení jsou na podlahu velmi náchylné, proto je potřeba vybrat takovou, která odolá promáčknutí a zároveň bude splňovat požadavky na tlumení došlapu. Podlaha v místnosti, ve které se očekává zvýšené skákání, by měla být odhlučněná a zároveň by měla tlumit došlap, jelikož příliš tvrdá podlaha může při skákání poškodit kolena a klouby a zároveň může být nepříjemná pro chodidla.

Na cvičení aerobiku nebo jumping tréninků doporučujeme: Fortelock Industry nebo Fortelock XL

Dlaždice XL

Vhodná podlaha na cvičení s činkami a těžkými stroji

Podlaha ve fitness centru nebo posilovně je často namáhaná pokládáním činek, působením těžkých stojů a dalších zařízení, jako například rotopedy, posilovací věže nebo trenažéry. Při upuštění činky na keramickou či betonovou dlažbu může dojít k poškození povrchu, který často vede ke způsobení praskliny. Betonová dlažba se může namáháním začít drolit, což je nejen esteticky nežádoucí, ale zároveň způsobuje prašnost. Pokud zakládáte fitness centrum nebo posilovnu v místě, kde již podlaha je a nejste v situaci, kdy byste chtěli investovat do rekonstrukce, efektivním a rychlým řešením je pokládka druhé vrstvy podlahoviny, která ochrání původní podlahu. Podlaha Fortelock je ideálním řešením na překrytí starší podlahy, se kterou již nejste spokojeni. Během jednoho dne tak můžete obnovit vzhled vašeho fitka nebo posilovny, a to bez nářadí a řemeslníků.

Na cvičení s činkami a těžkými stroji doporučujeme: Fortelock Industry

Fortelock - odolná podlaha do fitness a posiloven

Vhodná podlaha na posilování v domácnosti

V dnešní době se cvičení v domácnosti stává čím dál tím více oblíbeným. Cvičením doma ušetříte nejen finanční prostředky za vstupné, ale i čas na dojezd do fitness centra či posilovny. Cvičení v domácnosti může mít spousty výhod a zároveň si můžete vlastní fitness koutek ve vašem domě nebo bytě přizpůsobit svým potřebám. Díky podlahovému systému Fortelock ani vás nemusí omezovat plovoucí podlaha, keramická podlaha nebo parkety, které máte doma.  Jednoduchým poskládáním dlaždic Fortelock vytvoříte podložku na cvičení dle vlastních požadavků. Posilujete s činkami nebo bez nich? Cvičíte jógu nebo aerobik? I v domácím prostředí je dobré myslet na odhlučnění a zamezit poškození podlahy. Podlaha Fortelock je zdravotně nezávadná a tepelně izoluje, což ocení hlavně vaše záda. Fortelock podlahu můžete zakončit nájezdy a rohy a tím docílit uceleného vzhledu.

Na cvičení v domácnosti: Fortelock Industry, Fortelock XL, Fortelock Light nebo novinku Fortelock Business

Fortelock Business

Výhody podlahy Fortelock oproti jiným dlažbám

  • Tlumí vibrace
  • Tlumí došlap a dopad předmětů
  • Tepelně izoluje
  • Lze ji snadno vytřít a očistit
  • Poškozený díl lze jednoduše vyměnit
  • Fortelock dlažbu lze potisknout nápisem nebo logem
  • Pokládku lze uskutečnit bez podlahářů
  • Systém umožňuje kombinaci dezénů a barev
  • Je zdravotně nezávadná
  • Neklouže

Vybrali jste si pro své fitko, posilovnu nebo domácnost podlahu Fortelock, ale nejste si jisti, jakou zvolit barvu a dezén? Objednejte si vzorky dlaždic Fortelock 8×8 cm.

YouTube tipy

Sledujte Fortelock YouTube kanál, kde pravidelně přidáváme nový obsah. Zajímat váš může:

Vzorek podlahy

Chci vzorek