Potřebujete poradit s výběrem dlažby do vašeho prostoru? Volejte zákaznický servis +420 553 829 829, +420 731 191 567 v době od 6:00 - 15:00.
VZOREK PODLAHY

Milovníci cvičení zbystřete: na co myslet při zařizování domácí posilovny?

Milujete sport, posilování a dávání si do těla? Nechcete (jen) běhat venku nebo se vám nelíbí veřejnost fitness center? Přestalo vás už bavit platit hromady peněz za permanentky a vyhazovat čas cestováním do veřejného fitness centra a chcete si vybavit vlastní malou posilovnu přímo u vás doma?

Lidé stále častěji uvažují o zařízení své vlastní posilovací místnosti. Důvody můžou být různé: dojíždění do fitka je příliš zdlouhavé, ceny vysoké, nebo radši dávají přednost soukromí při cvičení. Jejich cíle můžou být ambiciózní i drobné. Před zařízením takového osobního fitness centra si ale každý položil tyto otázky:

  • Kde najdete prostor pro vaše cvičení?
  • Jaký je cíl vašeho cvičení?
  • Jaké vybavení potřebujete k dosažení vašeho cíle?

Položili jste si je taky? Máme na ně odpověď.

Kde cvičit?

Při stavbě mnoha nových domů se myslí na extra místnosti – ať už jsou nakonec využívány jako pracovny, dětské pokoje nebo sportovní místnosti. Pokud ale nestavíte dům, dá se pro tyto účely využít prostor na chalupě, přebudovat stodola nebo volné místo v garáži. Pamatujte, že by mělo jít o dobře větratelný prostor s kvalitní a odolnou, nejlépe neklouzavou podlahou, která vydrží nárazy a zátěž.

Jaký máte cíl?

Jen vy nejlépe víte, kam se svým cvičením chcete dostat – jestli je vaším cílem zhubnout, vytvarovat postavu, zesílit nebo všechno dohromady. S typem cvičení vám na začátku určitě poradí specialista ve fitness centru nebo online.

Jak se vybavit?

Na jógu stačí karimatka a pohodlné oblečení, na kondiční cvičení švihadlo, na posilování činky, sem-tam se hodí nějaké instruktážní video. Pokud to však s cvičením myslíte opravdu vážně a dlouhodobě, pořídit si můžete i multifunkční stroje a pomůcky na silový trénink. Když už jste se cvičením dál, sami poznáte, že potřebujete více vybavení než jen to základní.

Jakou podlahu zvolit do posilovny?

Těžké stroje, skákání ale i malá činka můžou nenávratně poškodit a rozbít podlahu. Je důležité myslet tedy na vybavení nejen pro cvičení, ale i místnosti. V profi fitness centrech můžete cvičit na PVC podlaze Fortelock, ale nemusíte být profesionálové, abyste si ji mohli pořídit i domů.

Položit ji zvládnete sami. Díky systému zámků, který připomíná dílky puzzle, nepotřebujete na pokládku podlahy řemeslníka. Velkou výhodou PVC podlahy je jednoduchá a levná oprava v případě, že podlahu poškodíte. Stačí vybrat poškozený díl a nahradit ho novým. Nemusíte řešit nákladnou rekonstrukci celé místnosti.

Na co ještě myslet?

Soukromou posilovací místností vyřešíte spoustu hygienických i osobních problémů, které můžete mít spojené s návštěvami veřejných fitness center. Pocitu profesionality fitness centra i doma přitom docílíte velmi jednoduše a z dlouhodobého hlediska i levně.

Stačí se držet toho, že místnost má působit čerstvě a svěže, být dobře větratelná a odolávat vlhkosti a zátěži. Tomu dopomůže podlaha Fortelock – podlaha je přece jen namáhána úměrně tomu, jak moc dáváte do těla sobě. Neklouzavá podlaha Fortelock je odolná vůči vlhkosti, nárazům a poškrábání a také tlumí hluk, takže si můžete skákat do rytmu hudby puštěné naplno, aniž byste rušili celý zbytek domu.

Zaujala vás podlaha Fortelock a chtěli byste ji vyzkoušet doma? Rádi vám zašleme vzorek 8×8 cm.

AdobeStock_127536475.jpeg fortelock_blog-fitness-floor_02-1.jpg

Vzorek podlahy

Chci vzorek