Potřebujete poradit s výběrem dlažby do vašeho prostoru? Volejte zákaznický servis +420 553 829 829, +420 731 191 567 v době od 6:00 - 15:00.
VZOREK PODLAHY

Jak jednoduše a správně položit dlažbu Fortelock?

Přečtěte si tento jednoduchý návod, který vám usnadní instalaci nové podlahy, kterou zvládnete hravě a bez pomocí dalších řemeslníků.

Příprava původního podkladu a dlažby

Jakmile dovezete dlaždice na místo, kde budou položeny (ať už je to vaše garáž, technická místnost, nebo jiný objekt), rozložte je a nechte „odpočívat“ nejméně 24 hodin. Je potřebné, aby se vyrovnala teplota prostředí a dlaždic. Zamezíte tak dodatečnému pnutí v průběhu instalace.

Mezitím si připravte původní povrch. Dlaždice Fortelock mohou být kladeny prakticky na jakýkoliv tvrdý povrch, který je hladký a rovný.  Někde jej stačí pouze zamést a vyčistit, jinde bude třeba nerovnosti srovnat samonivelační hmotou (doporučujeme produkt Fornivel) a trhliny a díry vyplnit zálivkou (vhodný je produkt Fortegrout).  V případě výtluků nedojde k poškození Fortelock (pouze k prorýsování nerovnosti), proto doporučujeme tyto výtluky zalít cementovou nebo jinou směsí, aby se usnadnilo používání podlahy.

Pokládka nové dlažby Fortelock

Na podlaze si pomocí křídy vytvořte linky v příčném i podélném směru místnosti. Je nezbytné, aby byly dlaždice udržovány ve vzájemné pravoúhlé pozici. Pokládku začněte od vchodu/vjezdu a pokračujte dál do místnosti. Dlaždice rozmístěte a sklepněte gumovým kladivem k sobě.  Až poté, co položíte celé dlaždice, si naměřte krajní dlaždice pro nařezání.
Pozor nejprve pokládejte celé dlaždice a poté ořezané dlaždice. Dlaždice řezejte tak, aby okolo sloupů, regálů a stěn byla alespoň 5 mm mezera Tuto spáru je možno vytmelit pružným tmelem nebo zakrýt lištou. Dlaždice Fortelock se dá jednoduše uřezat pilkou.

Po podlaze můžete chodit a jezdit ihned po položení.

Kdy je lepší kousek podlahy podlepit?

Za běžných podmínek není nutné dlaždice Fortelock lepit k podkladu. Zámky jsou dostatečně pevné a odolné, aby se podlaha nerozjížděla. Výjimku tvoří místa, kde je podlaha vystavená velkým teplotním výkyvům (zejm. přímé sluneční světlo), kde se točí vysokozdvižné vozíky nebo kde bude podlaha dlouhodobě vystavena vlhkosti a vodě. V těchto místech doporučujeme podlepit dlaždice lepidlem.

Čištění a údržba

Pro údržbu podlahy nejsou nutné žádné speciální čisticí prostředky. Podlaha je snadno omyvatelná běžnými přípravky na podlahu. V případě důkladného čištění můžete používat i čistící stroje s PVC rotačním kartáčem nebo mopem, které podlaze neuškodí.

Víte, že?

Dlaždice mohou být volně položené v oblastech, kde se používají*:

  • Čtyřkolové vysokozdvižné vozíky s gumovými pneumatikami, které nejsou zatíženy více než 5 000 kg
  • Paletové vozíky s celkovou vahou včetně nákladu nepřevyšující 800 kg

*v případě nerovných povrchů se maximální zatížení může snížit

Fortelock MicrosoftTeams-image (49)

Vzorek podlahy

Chci vzorek