Potřebujete poradit s výběrem dlažby do vašeho prostoru? Volejte zákaznický servis +420 553 829 829, +420 731 191 567 v době od 6:00 - 15:00.
VZOREK PODLAHY

Jak instalovat soklové lišty Fortelock? Jde to snadno

Nejste si jisti, jak zvládnout instalaci soklových lišt Fortelock, jaký způsob zvolit a jak postupovat? Projděte si návod, díky kterému se rozhodnete snáz.

Možné způsoby instalace soklových lišt Fortelock

Soklové lišty Fortelock lze instalovat dvěma způsoby. Můžete zvolit variantu lepením nebo vrtáním. Doporučujeme variantu lepením z důvodu jednodušší instalace.

Instalace soklových lišt pomocí lepení

K instalaci soklových podlahových lišt pomocí lepení budete potřebovat:

Na příslušné stěně změříme a vyznačíme výšku, do které chceme podkladní profil instalovat (doporučujeme 9,5 cm od země) nebo můžeme využít dlaždic, které nám budou sloužit jako podložka při instalaci. Dlaždice rozdělíme na hromádky po 6 kusech na sobě a takto připravené hromádky rozložíme podél stěny s přibližně metrovým odstupem.

Následně si připravíme podkladní lištu, kterou očistíme a naneseme na ni rovnoměrné množství lepidla v bodech po celé délce. Podkladní lištu poté spodní hranou opřeme o připravené dlaždice a přitlačíme ke zdi. Abychom docílili rovnoměrného rozprostření lepidla, je potřeba profil přitlačit větším tlakem.

Instalace soklových lišt pomocí vrtání

K instalaci soklových podlahových lišt pomocí vrtání potřebujeme:

Nejdříve zkrátíme podkladní soklovou lištu dle potřeby a následně v ní předvrtáme díry o průměru 10 mm. Díry vrtáme s odstupem přibližně půl metru od sebe.

Podkladní soklovou lištu přiložíme na stěnu, provedeme zaměření a vyznačení výšky, do které chceme podkladní lištu instalovat. Následně si na stěně vyznačíme osový střed děr podle otvorů v liště. Dle značek vyvrtáme do stěny otvory pro hmoždinky (průměr vrtáku vychází z průměru použité hmoždinky). Vyvrtané otvory vyčistíme vysavačem a vložíme hmoždinky. Přiložíme podkladní lišty a přišroubujeme. Před úplným dotažením šroubů ještě zkontrolujeme výšku a rovinnost a poté dotáhneme.

Po dokončení instalace podkladních soklových lišt vkládáme Fortelock lišty do předem připravených profilů.

Jak řezat vnitřní a vnější roh?

Než se pustíte do řezání, vše si pečlivě naměřte. Počítejte také s tloušťkou lišty. Rohy řežeme pokosovou pilou s jemnými zuby nebo ručně pomocí zalamovacího nože.

Lištu přiložte kolmo k jedné z vnitřních stěn pokosnice (stejně, jako byste ji chtěli přiložit ke zdi) a zajistěte ji tak, aby se při řezání nepohybovala. Řezejte pravý nebo levý úhel dle potřeby.

IMG_E0156 IMG_0165

Vzorek podlahy

Chci vzorek