Potřebujete poradit s výběrem dlažby do vašeho prostoru? Volejte zákaznický servis +420 553 829 829, +420 731 191 567 v době od 6:00 - 15:00.
VZOREK PODLAHY

Garáž pro veterány

Dnes pro Vás máme projekt s PVC dlažbou Fortelock, kterou instaloval náš zákazník ze Švýcarska. Jednalo se o 150 m2 s dlažbou Fortelock Industry Graphite. Jeho zkušenost pro Vás může být inspirací, pokud stále podlahu řešíte, nebo zdrojem nových informací.

Během dvou minut se dozvíte:

  • Jaké problémy zákazník řešil s původní epoxidovou podlahou
  • Jak hodnotil technické parametry dlažby
  • Jak probíhala instalace

Potřeba nové podlahy a její výběr

Nezbytná opakovaná renovace staré betonové podlahy s epoxidovým nátěrem zákazníka přiměla zvažovat i jiný typ podlah pro vysokou zátěž. Největším problémem původní podlahy, bylo drolení povrchu, zažírání pneumatik aut do povrchu, obtížná údržba a prašnost.

Litá podlaha již v tuto chvíli nepřipadala v úvahu. Proto náš zákazník hledal jiný typ podlahy, která bude odolná vůči vysokému zatížení a půjde snadno vyčistit. Jak sám řekl: „…podlaha musí něco vydržet.“ Při výběru hrála roli i možnost instalace svépomocí.

Důvody pro Fortelock

Typ dlaždic, jako je Fortelock, zákazník dříve neznal, proto se o něj začal zajímat více: „..psali, že vydrží vysoké zatížení, a že je odolná. Líbily se mi i barvy. Nakonec mě přesvědčila jednoduchost instalace vhodná i pro laika.“

Další požadavky na podlahu

Vzhledem k tomu, že se jedná o velkou garáž, kde stojí vystavené vozy, byly důležité i parametry protiskluzu, odolnost proti otěru a rozměrová stálost.: „… podlaha se nachází v garáži, kde je většinou tma, proto nás kritérium světelné stálosti až tak nezajímalo. Dost nám ale záleželo na rozměrové stálosti, aby se nám podlah pod tlakem aut nerozjížděla.“ Zásadní požadavkem také bylo, aby na podlaze nevznikaly šmouhy od pneumatik, případně šly vyčistit.

Ekologie

Při výběru podlahy se klient o ekologické aspekty nezajímal, nicméně zpětně dodal: „…pokud je Fortelock z recyklovaného či recyklovatelného materiálu, je to výborná zpráva:“

Instalace a položení dlažby Fortelock

Pokládka nové dlažby trvala o něco déle, než zákazník předpokládal. Dodává, že to bylo způsobené atypickým tvarem místnosti. Dlaždice bylo třeba významně řezat. Celkové položení prostor o velikosti 150m2 zabralo 2 dny. Zákazník také vyzdvihnul přednost podlah spočívající v nepotřebnosti lepení dlaždic. K údržbě po celou dobu používá běžný čisticí prostředek.

Spokojenost s dlažbou Fortelock

Fortelock dodal zákazníkovi náš distributor Thiel Morefloor, kterého si zákazník velmi pochvaloval. Oceňuje včasnou dodací lhůtu a přístup. PVC dlažba Fortelock splňuje podle zákazníka vše, co je propagované a deklarované. Vyzdvihuje jednoduchou instalaci, údržbu, hezké barvy a především fakt, že na podlaze nezůstávají otlaky ani při delším stání vozidel.

rozhovor_c_22_3.jpg svajciarsko_garaz_1.png

Vzorek podlahy

Chci vzorek