Potřebujete poradit s výběrem dlažby do vašeho prostoru? Volejte zákaznický servis +420 553 829 829, +420 731 191 567 v době od 6:00 - 15:00.
VZOREK PODLAHY

Druhá šance pro Lukáška

Lukáška, jeho rodinu a jejich příběh známe už 3 roky a již potřetí jsme finančně podpořili jeho léčbu a to díky firemního charitativního programu FORTEGRANT. Na konci minulého roku nás opět navštívil i s malým bráškou a skvělými rodiči. A co se vlastně toho osudného dne stalo?

Jednoho květnové dne si hrál Lukášek s babičkou a dědou a rodiče natírali plot. Protože byl odmalička velmi živé dítě, v nestřeženém okamžiku se sám vydal k bazénu. Prarodiče si toho bohužel nevšimli, a tak Lukášek v zápalu nadšení do bazénu spadl a začal se topit. I když sanitka dorazila za pět minut, ještě nějakou dobu trvalo, než se podařilo Lukáška oživit a začalo mu zase srdíčko tlouct. Následovala rychlá cesta do Fakultní nemocnice v Ostravě. Stav Lukáška byl velmi kritický. V umělém spánku strávil deset dní a dýchal jen díky plicnímu ventilátoru. Bojoval o každý další den svého života. Po určité době byl převezen do Městské nemocnice Fifejdy, kde dvanáctkrát podstoupil léčbu v hyperbarické komoře. Tato terapie mu velmi pomohla, pomalu začal dělat první pokroky. Přesto byl chlapečkův mozek poškozený více, než se očekávalo. Podle lékařů do tří let od úrazu je největší šance na větší pokroky.

Lukáškovi se naskytla nová naděje, která spočívá v aplikaci kmenových buněk, které pomohly jiným dětem se stejným problémem. Tyto nevyhraněné buňky putují po těle a opravují vše, co je špatně. Nemůže polevit ani v intenzivních rehabilitacích a dalších léčebných procedurách. Potřebovat bude také nezbytné zdravotní pomůcky. To všechno však obnáší nejen obrovské úsilí bojovat a nevzdat se, ale taky velkou finanční částku, kterou jeho rodiče bohužel nemají.

A co nového se událo? Lukášek se svou maminkou byl celý duben v lázních, které ho opět posunuly vpřed. Zlepšil se v jemné motorice – už si otáčí stránky své plastové knížky, ale posunul se i v emočních projevech – chce se s rodiči tulit. Chce se také stavět o různé věci.

Podpořit je můžete prostřednictví daru i Vy na www.uzdraveniprolukaska.cz a zde se můžete přečíst také celý příběh www.druha-sance-pro-lukiho.webnode.cz A pokud chcete vidět Lukáškovy pokroky, můžete je sledovat na Facebooku .

Držíme pěsti a věříme v plné uzdravení!

039bea78-0a73-4c32-a24c-6fab19fd52dc IMG_20211103_125256 kmenovky

Vzorek podlahy

Chci vzorek