Potřebujete poradit s výběrem dlažby do vašeho prostoru? Volejte zákaznický servis +420 553 829 829, +420 731 191 567 v době od 6:00 - 15:00.
VZOREK ZDARMA

22. 9. 2019

Budujete obchodní prostor nebo kancelář? Začněte od podlah

Obchody, malé kanceláře, vstupní prostory, showroomy, pracovny, zázemí pro zaměstnance. Tam všude je možné uvažovat o dlažbě Fortelock Decor, která si zachovává všechny vlastnosti, jež u ní očekáváte, přesto vypadá elegantně. Vzhledem směle nahradí obyčejnou dlažbu, může vypadat jako kámen a chystá se i varianta s dekorem dřeva.

Podlahové krytiny do komerčních prostor by měly být účelné, funkční a zároveň estetické. Velmi častou volbou jsou linoleum či laminát. Jenže obě tyto možnosti mají ve srovnání s PVC dlažbou Fortelock své nevýhody.

Co vás možná odradí od linolea a laminátových podlah?

Oblíbené linoleum se vyrábí z obnovitelných zdrojů, má dlouhou životnost a nemění vzhled. Je dostupné v mnohých dekorech a také tloušťkách, přičemž platí, že vyšší tloušťka odpovídá vyšší kvalitě. Problém však může nastat už s pokládkou. Povrch musí být 100 % čistý, rovný a suchý.  Pokud se pokládka příliš nepovede, budou vznikat vzduchové bubliny. Linoleum má tendenci pracovat. Navíc se neobejde bez údržby, je potřeba jej čas od času navoskovat. A cena? Cenově linoleum uspokojí každého zájemce, jelikož nejnižší částky začínají už asi na 130 Kč/m2. O vysoké kvalitě se však v tomto případě mluvit nedá a za dobré lino si připlatíte několik stovek na metr čtvereční. A to ještě nepočítáme práci pokladačů.

Laminátové podlahy zpravidla volí lidé, kteří touží po dřevu, ovšem nemohou si jej kvůli ceně dovolit. Laminát imitující různé dřeviny pořídíte za cenu zhruba od 200 do 1000 Kč/m2, opět budete muset připočítat i práci. Jeho obrovskou výhodou je odolnost vůči zátěži, nepoškodí jej kolečka od křesla ani tlak těžkého nábytku. Nevýhodou do obchodního prostředí jsou špatné zvukově-izolační vlastnosti. V patře pod vámi bude slyšet každý váš krok.

Čím boduje Fortelock Decor?

PVC dlažba Fortelock Decor je v současné době k dispozici ve třech variantách – Business, Home a Solid. Vyrábí se ve světlých odstínech, které nezatemní prostor, proto jsou vhodné i do menších místností s nedostatkem světla.

Ve srovnání s linoleem a laminátem spočívá jeho hlavní výhoda v pokládce. PVC dlaždice se nemusí lepit, pouze se pokládají a jejich pevné umístění zajišťuje systém zámků. Skládat je vedle sebe zvládne každý, postačí k tomu gumové kladívko. Tím pádem odpadají náklady na pokládku. Jelikož dlaždice nejsou přilepené, je kdykoliv možné vzít poškozený kus a vyměnit jej za nový. A dokonce se dá rozebrat celá podlaha, což ocení podnikatelé, již mají kancelář v nájmu a předpokládají, že se jednoho dne budou stěhovat.

Vlastnosti dlažby Fortelock Decor jsou stejné jako u ostatních modelů. Má dlouhou životnost, vysokou odolnost vůči opotřebení (i pohybu kolečkových židlí) a chemikáliím, nevyžaduje žádnou speciální péči. Stačí jen položit a používat. Neztrácejte čas s podlahou, věnujte jej raději svému podnikání.

Pokládka-Linolea_Linoleum-installing.jpeg

Vzorek podlahy zdarma

Chci vzorek