Výroba, Česko

Náš další zákazník zahajoval výrobu elektrokol a v této chvíli potřeboval rekonstruovat starou podlahu v existujících výrobních prostorech. Jaké alternativy zvažoval a co ho přesvědčilo pro výběr dlažby Fortelock?

Potřeba nové podlahy a její výběr

Důležitým požadavkem zákazníka, který ovlivnil výběr nové podlahy, byla dostatečná měkkost podlahy. A to z důvodu případného pádu součástek či celých kol na zem, aby nedošlo k jejich poškození. Klasická betonová podlaha tedy nepřicházela v úvahu.

Mezi další zmiňované požadavky, na novou podlahu patřily lehká údržba a čištění a zateplení podlahy. Stará podlaha se udržovala těžko a byla studená. Tímto krokem chtěl klient i zpříjemnit pracovní prostředí zaměstnancům.

Podle vlastních slov tedy hledal „nějaké gumové dlaždice“, kterými by šlo překrýt původní podklad, a zároveň by splnily výše uvedené požadavky. Při výběru se klient rozhodoval mezi třemi výrobci.

Důvody pro Fortelock

O dlažbě Fortelock se zákazník dozvěděl z našich internetových stránek. Nakonec rozhodla cena, jednoduchost a rychlost instalace a možnost demontáže v případě stěhování: „Pro nás to ale byla asi jediná vhodná možnost. Pokud bychom tam chtěli opět dávat betonovou podlahu, museli bychom ji navýšit i o několik centimetrů. To pro nás bylo nerelevantní.“

Další požadavky na podlahu

Kromě materiálu, který byl hlavním kritériem při výběru, byla pro klienta důležitá i cena, rychlost realizace, možnost samo instalace a rozebíratelnost podlah.

Instalace a položení dlažby Fortelock

Možnost položit podlahu svépomocí bylo pro zákazníka velkou výhodou. Samotná montáž, kterou realizovalo 5 zaměstnanců, trvala jen pár hodin a nenastaly žádné komplikace.: „To, že si podlahu můžeme položit sami, bylo pro nás velmi důležité. Nejen, že jsme využili pracovníky, kteří v tu chvíli nebyli úplně vytížení, ale hlavně to mělo vliv na konečnou cenu rekonstrukce.“

Spokojenost s Fortelockem

Na Fortelocku si zákazník cení především snazší údržbu, tepelnou izolaci na rozdíl od klasických keramických dlaždic. Fortelock je podle něj bezpečnější, má lepší povrch a pocitově je příjemnější než původní dlažba: „Kdyby nám náhodou elektro kolo spadlo na zem, neodře a nezničí se.“

Detaily realizace
Realizace pro Majitel firmy vyrábějící elektrokola
Lokalita Česko
Plocha 110m2
Použitý materiál Fortelock ECO Black
Rok realizace 2017