Podlaha do obytného kontejneru

Chcete bydlet levně a rychle? V tom případě je nejjednodušší pořídit si obytný kontejner. U nás se s nimi tak často nesetkáte, ale v zahraničí se běžně používají, sídlí v nich firmy, mateřské školky, veřejné instituce či rodiny. Nejspíš byste se divili, jaké luxusní bydlení to může být, pokud si svůj kontejner hezky vybavíte.

Opravdu se dá bydlet v kontejneru?

Říká se, že byste nikdy neměli soudit knihu podle obalu, a platí to i u kontejnerových domů. Když si vybavíte obyčejný sanitární kontejner, nejspíš vám na mysli vyvstane nevzhledná bílá buňka, kterou používají zedníci na stavbách. S těmi ovšem reálné obytné kontejnery nemají prakticky nic společného. Bílá barva rozhodně není podmínkou a tvar je také možné vybudovat libovolně – samozřejmě jste omezeni kvádrovým tvarem buňky, ale když jich poskládáte několik vedle sebe a na sebe, dostanete běžnou budovu s rovnou střechou.

Obytný kontejner je populární volbou bydlení například v Texasu a Kalifornii (obecně v USA), z evropských států jmenujme třeba Velkou Británii – v Londýně je oblast, kde se nachází pouze domy z obytných kontejnerů. V Německu takhle staví pečovatelské domy, koleje i školky, tedy budovy, které je zpravidla potřeba postavit velmi rychle.

Firmy, které se zabývají stavbou domů z obytných kontejnerů, však působí i u nás, takže pokud si takový dům pořídíte, raritou rozhodně nebudete.

Podlaha do obytného kontejneru

Proč si je lidé tolik oblíbili?

Důvody jsou dva – cena a rychlost. V našich končinách dostanete obytný kontejner 2+kk asi za cenu 400 000 korun. Je to téměř neuvěřitelné, ale stěhovat se můžete do týdne. Výroba kontejneru totiž probíhá v hale, a tak není omezována počasím. Kontejner se na místo přepraví hotový a pak už záleží jen na tom, jak dlouho budete zařizovat interiér.

Na podlahu se používá PVC dlažba

V závislosti na tom, kde kontejner vezmete, jej možná budete mít už s podlahou. Jestliže si pořídíte obyčejný přepravní kontejner, který budou dělníci používat jen po dobu stavby, nejspíš bude mít dřevěnou podlahu. Pozor na to, protože přepravní kontejnery jsou navrhovány tak, aby odolaly cestě přes oceán a ochránily zboží. Z toho důvodu bývá dřevěná podlaha často napuštěná různými chemikáliemi, a tak je stejně lepší ji odstranit a položit novou.

Jestliže plánujete využívat kontejner jako dům, nejspíš si ho necháte sestavit na míru u firmy, která vyrábí speciální kontejnery. V takovém případě vám zpravidla přijde bez podlahy. Firmy dodávají čistě buňky a je jen na vás, jak si je zařídíte. Obvykle doporučují právě PVC dlažbu a Fortelock je jednou z možností. Proč?

Rychlost pokládky

Jedním z hlavních důvodů je rychlost. Obytný kontejner si pořídíte proto, že sháníte rychlé bydlení, a tak se přece nenecháte zdržovat pokládkou podlahy. Nastěhovat se můžete i do nevybaveného kontejneru, avšak zrovna podlaha je jednou z věcí, bez nichž se neobejdete. PVC dlažbu položíte velmi rychle, dlažba Fortelock se nemusí lepit ani nechat schnout. Jakmile ji položíte, je čas se stěhovat.

Úprava rozměrů

PVC dlažba Fortelock se dá řezat obyčejným nožem. Velmi snadno si tedy upravíte krajní dlaždice, aby přesně pasovaly.

Perfektní izolace tepla

Stěny kontejnerů přece jenom neizolují příliš dobře teplo, a tak je obzvlášť důležité dbát na zateplení, chcete-li stavbu obývat celoročně. A jelikož zima od nohou je snad nejhorší, hodně důležitou roli hraje právě podlaha do kontejneru. Často se používají podlahové elektrické fólie, které hřejí, ovšem je dobré myslet i na izolační podlahu. PVC dlažba Fortelock funguje jako tepelný izolant, takže zima na nohy vám v kontejneru nebude.

Odvod vlhkosti

PVC dlažba vás zachrání od plísní a především koroze. Má totiž na spodní straně systém odvodných kanálků, které odvádí vlhkost. V případě ocelových kontejnerů je to dobře hlavně z toho hlediska, že ve vlhkém prostředí by mohl materiál rezivět.

Ekologická varianta

Možná zvolíte obytný kontejner z důvodu, že chcete bydlet ekologicky a co nejméně zatěžovat přírodu. Konstrukce podlahy Fortelock se v tomto duchu nese také. Dlažba je vyráběna z recyklovatelných materiálů a až vám doslouží, může se opět recyklovat a znovu vylisovat.

Nikdo nemusí poznat, že jde o obytný kontejner

Pokud se vám povede zařídit si obytný kontejner vkusně a zvenku si necháte udělat fasádu, nikdo nemusí na první pohled poznat, že nejde o zděný dům. Dokonce je možné si k domu nechat postavit ještě jeden kontejner jako garáž. I tam uplatníte PVC dlažbu Fortelock. Je stavěná na velkou zátěž a do garáží se využívá velmi často.

Podlaha do obytného kontejneru