Mobilní podlahy – nejen na veletrhy a výstavy

Obyčejnou podlahu vybírá kdekdo, ale hledat mobilní variantu, kterou byste si mohli kamkoliv přivést, složit, použít, rozložit a zase odvést, to už je méně obvyklé. Není proto divu, jestli se vůbec neorientujete v tom, jaké máte možnosti.

Jaké máte možnosti?

Je jich nespočet. Na trhu najdete mobilní podlahy speciálně určené na ledové plochy, výstavy, taneční sály a další užití. To je však dobrá cesta spíš pro organizace, které daný typ akce pořádají pravidelně. Jinak je lepší koupit něco univerzálního, co užijete na zahradní párty, na veletrhu i v garáži. Místo skladování na půdě či ve sklepě totiž podlahu můžete používat trvale. Bude ležet poskládaná třeba v garáži či ve sklepě, a až přijde čas, prostě ji rozložíte a na chvíli si ji půjčíte jinam.

Provedení podlahy

Skládací podlahy se zpravidla dělají v podobě dlaždic, které je jednoduché poskládat i rozebrat. Zakoupíte si jich tolik, kolik na danou plochu potřebujete. Je tu však ještě jedna možnost.

Jestliže sháníte podlahu na menší prostor, mohla by pro vás být řešením celá podlahová deska. Běžné skládací podlahy se musí skládat, koneckonců mají to v názvu, zatímco desku jen položíte na zem a je hotovo. Tyto desky se vyrábí plastové, přesto je manipulace náročnější. V jednom člověku to určitě nezvládnete a ještě musíte počítat s tím, abyste ji měli jak převézt – vejde se vám do auta?

Na jaké vlastnosti brát ohled?

V prvé řadě je to rychlost. Potřebujete podlahu rychle složit a rozložit. Většina mobilních podlah využívá systém zámkové dlažby podobně jako PVC dlažba Fortelock. Konkrétně u dlažby Fortelock nepotřebujete k položení podlahy nic jiného než gumové kladívko, kterým usnadníte zapadnutí dlaždic do sebe. Zvládnete to i bez pomocníka, i když ve dvou se to lépe táhne. Záleží pochopitelně na velikosti plochy.

Snadná přemístitelnost

Další nezbytnou vlastnost už jsme trochu nakousli, když jsme se bavili o celých plastových deskách. Mobilní podlaha by měla být lehká a snadno přemístitelná. Drtivá většina těchto podlah je plastová, hmotnost tedy není příliš velkou potíží. V případě, že jich budete mít opravdu hodně (třeba na pokrytí celého zimního stadionu), je nejvhodnější spojit několik dlaždic do sebe a převážet je na paletách.

Vysoká odolnost

Dlažba, kterou budete často rozebírat, převážet a používat na společenských akcích, by také měla něco vydržet. Počítejte s velkou zátěží, a to nejen hmotnostní. Ženy po ní chodí třeba i na vysokých tenkých podpatcích, stojí na ní židle a stoly – neudělají do ní díru? Pamatujte, že pokud je PVC podlaha stavěná na přejíždění zemědělskými stroji a nevadí jí ani pád kladívka, určitě to vydrží.

Odolné zámky

Odolné by měly být i zámky. Podlaha se bude často sestavovat a rozebírat, což by mohlo vést k tomu, že do sebe brzy zámky už nezapadnou tak pevně. Jestliže to na začátku jde bez problémů, je dost možné, že k tomu dojde. Pokud musíte používat kladívko, aby do sebe zámky zapadly, jako v případě Fortelock, starosti si s tím dělat nemusíte. Takové zámky jen tak nepovolí.

Protiskluzová úprava

V neposlední řadě je důležité dbát na bezpečnost. Kdyby na akci, za niž máte zodpovědnost, někdo na podlaze uklouzl a zranil se, budete z toho mít jenom problémy. Vyberte proto podlahu s protiskluzovou úpravou, a to obzvlášť tehdy, jestli se vaše akce bude konat venku.

Mobilní podlahy využijete jako soukromá osoba i firma

Situací, kdy by se hodilo mít s sebou kousek podlahy, zažíváte nespočet. Možná si kolikrát ani neuvědomujete, že v určitých chvílích by vám pevné podloží pod nohama přineslo vyšší komfort.

Zahradní akce

Například při pořádání různých zahradních oslav, kdy máte přichystané velké stany, by byla mobilní podlaha více než vhodným doplňkem. Stan totiž ochrání před deštěm, ale tráva nasákne vodou a pak se akorát budete všichni brodit s mokrými botami v blátě.

Ochrana podlahy

Skládací podlaha vám také pomůže ochránit cizí majetek. Vezměme si jako příklad nenadálou situaci. Pořádáte hostinu v pronajatém sále kulturního domu, přijde vám spousta hostů a očekáváte bujarou oslavu. Podlaha je v jasném ohrožení – mohou na ní zůstat šmouhy od podrážek, vytlačené díry od noh stolů a židlí nebo ji mohou zabarvit různé vylité nápoje. Vy, jako nájemce, pak samozřejmě budete muset jakoukoliv škodu zaplatit.

Podlaha na veletrh

Svůj kousek podlahy určitě užijí i ti z vás, kteří pravidelně jezdí na různé veletrhy, výstavy a promo akce. Možná jste si už všimli, že některé firmy mají svůj stánek postavený na vlastním podkladu. Oproti ostatním stánkům budete vypadat zajímavěji, protože nikdo jiný s velkou pravděpodobností stejnou podlahu mít nebude. Nakombinujte si přímo barvu podlahy, která bude ladit s barvami vaší firmy.

Proměna podlahy

Sestavitelné podlahy nachází uplatnění při různých jednorázových akcích. Využijete je i tam, kde je potřeba narychlo změnit povrch – pomohou například vytvořit koncertní sál ze zimního či fotbalového stadionu nebo taneční sál z obyčejné tělocvičny, jejíž parkety by jinak byly pro tanečníky příliš kluzké.

Volba je na vás

Máte už aspoň trochu jasno v tom podle jakých parametrů vybírat? Konkrétní podlaha se radí těžko, každému vyhovuje něco jiného. PVC dlažba Fortelock je jen jednou z mnoha možností, tak prozkoumejte trh a případně se vraťte k nám.

Aktuálně zde bohužel nemáme žádné komentáře. Sjeďte níže a nějaký napište.

    Napsat komentář

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *